Grupa dibināta 2001. gadā. Tā kā grupas dislokācijas vieta dibināšanas brīdī bija Bilska, kas atrodas pēc mūsu aprēķiniem 6 jūdzes no vietas, kur (kā kādā dziesmā dzied) radies kantrī Latvijā, tad šim attālumam par godu arī radās grupas nosaukums "Sestā Jūdze". Šobrīd lielākā daļa grupas dalībnieku ieskaitot tās dibinātāju ir apmetušies uz dzīvi Rīgā. Dzīve lēnām, bet stabili iet uz augšu.

Grupas sastāvs: grupas dibinātājs, mūzikas autors, balss: Agris Gedrovičs, basģitārists, balss: Modris Miķelsons, bundzinieks: Aldis Strazdiņš, steel-ģitāra: Kristaps Rullis, ģitārists: Jānis Misiņš.

 


 

Nedaudz no vēstures.

Agris Gedrovičs:

“Pirmā saskarsme ar mūziku bija Arta Kumsāra vadītajā Valkas rajona zēnu korī „Ozolzīlēni”. Tieši viņš pamudināja iestāties mūzikas skolā. Es izvēlējos trompetes klasi. Izturēju tikai trīs gadus, jo vairāk „aicināja” hokejs nekā pūšana taurē. Kad 1976. gadā iestājos Cēsu 4. arodskolā mēbeļu galdnieku grupā, tūlīt mani uzņēma pūtēju orķestrī. Tur arī no draugiem iemācījos pirmos vienkāršākos ģitāras akordus. Kopš tā laika trompete klājas ar putekļiem. Pats uzmeistaroju savu pirmo ģitāru.

Aizgāju armijā, arī tur ansamblī spēlēju ģitāru. Pēc armijas satikos ar čomiem un izdomājām, ka vajag uzspēlēt savam priekam.

1995. gadā Bilskas kluba vadītāja Malda Pabērza, zinot, ka esmu muzikants, ieteica veidot savu grupu un uzspēlēt kolhozniekiem balli. Pusgadu bēgu un slēpos, līdz beigu beigās piekritu. Uzaicināju pazīstamos muzikantus, lai glābtu situāciju, jo jāspēlē bija jau pēc mēneša. Tā arī tas viss sākās. Sastāvs vairāk kārt mainījās līdz mirklim, kad atradu Marikas Svīķes dzejoli un uzdrošinājos uzrakstīt savu pirmo melodiju. Ar drebošu sirdi parādīju to saviem muzikantiem, viņi atzina par derīgu un tā pa vienai vien, līdz nejaušība saveda kopā ar producentu Jāni Lamsteru. Tad arī tapa pirmais albums „Gaidot”. Albums bija, bet grupai bija ne visai piemērots nosaukums „Spīts”. Izdomājām, ka dzīvojam viens no otra tādā attālumā, ka esam kaimiņi. Tā arī nosaucām savu grupu.

Ik pēc gada mainījās sastāvs. Vēl pēc trim gadiem notika lielās pārmaiņas (sadalījās „Kaimiņi”) un nu esmu nodibinājis pilnīgi jaunu grupu „Sestā Jūdze”.”

Aldis Strazdiņš:

„Esmu dzimis un audzis Pļaviņās, Daugavas krastā. Brīvajā laikā patīk makšķerēt. Beidzu Jelgavas mūzikas vidusskolas bundzinieku klasi. Spēlēju dažādos ansambļos. No zināmākajiem ir „Vecās mājas” ar Uģi Prauliņu. Tā bija laba skola. Tad sekoja „Eolikas” pēdējais sastāvs bez slavenā kvarteta. Izbraukājām Ukrainu, Gruziju. Tad dažādos ansambļos spēlēju krogos, ballēs, kāzās. Tad sekoja 4 -5 gadus ilga pauze, līdz atsāku aizvietot „Lauku muzikantu” bundzinieku. Sapazinos ar muzikantiem no „Kaimiņiem”. Gadu nospēlēju „Kaimiņos”. Tad aizvietoju „Sestās Jūdzes” bundzinieku un „sadziedājos” ar pārējiem muzikantiem. Tagad spēlējam kopā.

Man patīk jebkurš dzīvs mūzikas stils. Tagad patīk country, jo tā raksturam ir daudzas gradācijas - no maiga, liriska līdz ekspresīvam, aizrautīgam.”

Modris Miķelsons:

„Esmu no Valkas. Esmu precējies. Man ir ļoti brīnišķīga sieva un divi bezgala jauki bērni - dēls un meita. Mūzika ir tikai kā vaļasprieks, kas ļauj aizmirst visus ikdienas rūgtumus. Country man patīk jau kopš mazām dienām. Esmu ieguvis muzikālo izglītību Valkas bērnu mūzikas skolā, kur apguvu akordeona spēli. Ar mūziku sāku nodarboties 15 gadu vecumā. Par to lielu paldies saku Vitoldam Krieviņam ( savulaik kapelas "Bumerangs" ģitārists), kurš man atklāja arī ģitārspēles noslēpumus. Grupā "Sestā Jūdze" sāku spēlēt pēc Agra uzaicinājuma pēc tam , kad bija sadalījusies grupa " Kaimiņi". Tā ir bauda spēlēt kopā ar puišiem, kas šo mūziku uztver ar visu savu būtību un izjūt ar prātu, un tādi ir visi grupas "Sestā jūdze" dalībnieki.”

 

Jānis Misiņš:

Ģitāru spēlēju kopš sevi atceros...

bet pirmā saskare ar country mūziku bija tālajā 1996. gadā, kad noklausijos Alan Jakson - The Greatest Hits Collection. Visas tās dziesmas, tam laikam, bija tik vienkāršas un svaigas, un visi tie ģitār-steelguitar-fidle-banjo-mandolin-piano solo bija tik neparasti orģināli un interesanti, ka tie atstāja neizdzēšamu iespaidu, un neglābjami sabojāja manu muzikālo uztveri un domāšanu.

Influences: Hank Marvin, The Shadows, The Ventures, Brent Mason, Brian Setzer, Hellecasters, Bill Frisell, Joe Pass, Joe Bonamassa, Marty Stuart, George Jones, Union Station, Brad Paisley, Ron Block, Michael Landau, Lars Haugen...

http://www.draugiem.lv/janismisins/

 

 


“Sestā Jūdze” nu jau gadiem piedalās vienīgajā Latvijas country mūzikas festivālā, kas risinās Bauskā, kur vienmēr gūst panākumus. Īpaši labvēlīgs grupai bija 2004. Gada Bauskas country mūzikas festivāls, kurā uzvaras tika iegūtas visās nominācijās. Labākais vokāls - Agris Gedrovičs, labākā dziesma - "Mana mazā karaļvalsts", labākā grupa - "Sestā Jūdze".

Arī šogad, Bauskas 13. starptautiskā country mūzikas festivāla labākā grupa pēc skatītāju balsojuma ir „Sestā Jūdze” un labākā aizvadītā gada dziesma ir A. Gedroviča/ A. Deguma „Uz īsu brīdi”.

2009. gadā “Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada balvā” nominācijā par labāko country mūzikas albumu tika atdzīts “Kalendārs”. Savukārt vairākas albuma dziesmas ir guvušas lielu radio klausītāju atzinību. “Rabarberu vīns”- kļūstot par ceturto spēlētāko latviešu dziesmu “Latvijas Radio 2” 2008.gadā, bet “Pārdevējs” nevienu reizi vien ierindojoties “Latviešu country mūzikas aptaujas” pirmajā vietā.

“Sestā Jūdze” uzstājusies arī Berlīnes country mūzikas festivālā “Country Music Messe 2009”. Berlīnes country mūzikas mese ir Eiropas mēroga country mūzikas gadatirgus, kur šī mūzikas žanra pārstāvjiem no dažādām valstīm ir iespēja sevi pieteikt starptautiskā mērogā.

Nu jau otro gadu grupa arī aktīvi koncertē visos Latvijas novados, kā arī galvaspilsētā, šos koncertus organizēja menedžmentkompānija “Pango PR” Patrīcija Kraukle. Visiem ir zināms un jau pierasts, ka country grupa “Sestā Jūdze” ir nepārspējami festivālos un zaļumballēs. Bet ne visi vēl zin, ka “Sestā Jūdze” ir izcili profesionāli mūziķi un spēj sniegt neaprakstāmu baudu, atskaņojot to pašu country mūziku akustiskā versijā.

2011.gada 13.maijā grupai pievienojies oficiāls “Sestās Jūdzes Fanu Klubs”, kas tikai pierāda, ka dzīve lēnām, bet stabili iet uz augšu un, ka grupas radītā mūzika spēj aizraut un skart cilvēku sirdis. Katra skatuves mākslinieka galvenā balva ir viņu klausītāju mīlestība un “Sestai Jūdzei” tās netrūkst.

 


 
watches